FİLM SESLENDİRME

Film Seslendirme Ajansı olarak; kadromuzdaki deneyimli Film Seslendirme Sanatçıları ile
Türkçe ve birçok yabancı dilde Film Seslendirme hizmeti veriyoruz.

1895 yılında, belgesel türünde sessiz çekilen bir filmle başlayan sinema tarihi, 1927’de sesli çekilen ilk uzun metraj film The Jazz Singer (Caz Şarkıcısı) ile başka bir boyut kazanmış; zaman içinde teknolojiye paralel olarak filmlerde kullanılan seslendirme, müzik, ses efektleri gibi işitsel unsurlar da gelişmiş ve farklı film türleri doğmuştur. Örneğin; yıllar önce plak, kaset gibi işitsel materyaller kullanılarak başlayan yaygın eğitim modeli, günümüzde animasyon ve sinematografik eğitim filmleriyle desteklenerek daha da anlaşılır hale gelmiştir. Doğru bilgiye her yerden ulaşma ihtiyacı doğrultusunda ortaya çıkan ve yaygın öğretimin en önemli unsurlarından olan eğitim videoları gibi diğer tüm film türleri de; anlaşılabilir, etkili ve sıkılmadan izlenilebilir olmalıdır. Bunu sağlayabilmek için filmlerin; ses efektleri, ortam sesleri, film seslendirme, film müziği ve foley sesler gibi işitsel unsurlarla desteklenmesi gerekir. Bu unsurların en önemlileri arasında yer alan ve etkili bir film için gerekli olan Film Seslendirme; inandırıcı, samimi, güven veren, anlaşılır, etkileyici, akıcı, dikkat çekici vb. özelliklere sahip olmalı; tonlama, aksan, telaffuz ve duygu yönünden projeye uygun doğru bir sesle yapılmalıdır.

Büyük emek harcayarak hazırladığınız filmlerin etkisini arttırarak, amaçladığınız hedefe ulaşması için, uzmanlık alanlarımızdan olan film seslendirme ve film müziği konularında katkı vermek ve Film Seslendirme Ajansı olarak çözüm ortağınız olmak istiyoruz.

SM YAPIM olarak; gerekli duyguyu izleyiciye aktarabilen, teatral yeteneğe ve etkili seslere sahip, profesyonel kadın, erkek ve çocuk Film Seslendirme Sanatçıları ile üst düzey cihazlarla donatılmış dünya standartlarındaki film seslendirme stüdyolarımızda, alanında uzman ekibimizle birlikte albüm kalitesinde kayıtlar yapıyoruz. İstenmesi durumunda; yabancı dilde hazırlanmış videoların tercüme ve deşifrelerini yaparak, uzman editör ve redaktörlerimiz ile gerekli redaksiyonu sağlıyor, onayınız sonrası SM YAPIM Stüdyoları’nda kayıt, edit, mix ve mastering aşamalarını yürütüyor, film seslendirme alanındaki tüm ihtiyaçlarınıza cevap veriyoruz. İster yeni, ister tekrar seslendirme veya dublaj olsun, her yaş grubu için hazırlanan filmlerinize, kadromuzdaki profesyonel film seslendirme sanatçıları ile hayat veriyor, film müziği ve ses efektleri ile etkisini arttırıyor ve film seslendirme konusunda komple çözümler sunuyoruz.

Film Seslendirme Sanatçıları

Film Seslendirme Sanatçıları, SM YAPIM’da Mikrofon Oyuncusu olarak tanımlanır.

Film seslendirme sanatçıları; bir filmin sevilmesi ve başarıya ulaşmasında önemli paya sahiptir. Filmin; izleyiciler üzerinde etkili olabilmesi için, film seslendirme sanatçıları arasından projeye uygun doğru sesleri bulmak gerekir. Film Seslendirme Sanatçıları; mutluluk, üzüntü, sinirlilik, şaşkınlık gibi senaryoda belirtilen duyguları kolaylıkla izleyiciye geçirebilmelidir. Bunu yaparken, senaryoya ve karakterlerin özelliğine göre bazen aksansız yalın bir dil, bazen de farklı bir aksan, bölgesel ağız ve şive kullanırlar.

Farklı teknikler uygulayarak adeta sesleriyle rol yapan, yetenekli, eğitimli, donanımlı ve tecrübeli Film Seslendirme Sanatçıları, SM YAPIM’da Mikrofon Oyuncusu olarak tanımlanır.

SM YAPIM olarak; film seslendirme ve dublaj sanatının önemini çok iyi biliyor, işimize duyduğumuz saygı gereği; mesleğine gönül vermiş, tiyatro, radyo ve televizyon tecrübesi olan Türkçe Film Seslendirme Sanatçıları ve kendi anadillerinde Film Seslendirme ve Dublaj yapan profesyonel yabancı Film Seslendirme Sanatçıları ile çalışıyoruz.

Film Seslendirme Ajansı

Müzik Prodüksiyon Şirketi olmamızın yanı sıra Film Seslendirme Ajansı olarak da faaliyet gösteriyor, filmlerinize değer katabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Kadromuzdaki profesyonel Film Seslendirme Sanatçıları ile Türkçe ve birçok yabancı dilde Tanıtım Filmi Seslendirme, Belgesel Film Seslendirme, Eğitim Filmi Seslendirme, Reklam Filmi Seslendirme, YouTube Video Seslendirme, Dizi Film Seslendirme, Fragman Seslendirme, Çizgi Film Seslendirme, Sinema Filmi Seslendirme, Animasyon Film Seslendirme hizmeti veriyoruz. Seslendirme yönetmenimiz nezaretinde, kadromuzdaki film seslendirme ve dublaj tecrübesine sahip film seslendirme sanatçıları ile yaptığımız kayıtlarda, görüntü ile tam uyum ve senkron sağlıyor, yaptığımız film müziği ve ses efektleriyle de fark yaratıyoruz. Film Seslendirme Ajansı olarak, zamanın önemini çok iyi biliyor; bu sebeple kayıtlarımızı revizyona gerek kalmayacak titizlikte, kusursuz bir şekilde yapıyor, istenilen formatta, albüm kalitesinde ve en kısa sürede teslim ediyoruz.

Projeniz için, film seslendirme örneklerimizi inceleyebilirsiniz.

SMYAPIM’ı takip etmeye devam edin…