SES LOGO

Markanızı benzersiz kılmak ve kurumsal kimliğinizi desteklemek için ses logo tasarımı yapıyoruz.

Bu gücü kullanın!

Günümüzde, benzersiz kimlik yaratmanın önemini kavrayan marka ve ajanslar, ses logonun etkin gücünü kullanmaktadır. Coca-Cola Coca Cola, Intel Intel, Apple Apple, LG LG, 20th Century Fox 20th Century Fox, Microsoft Microsoft, Nokia Nokia, McDonalds McDonalds, Skype Skype, Samsung Samsung, TekSüt TekSüt gibi ses logo kullanan markaların pazardaki bilinirliği ve kullandıkları ses logoların etkileşimde oynadığı önemli rol, yapılan araştırmalarda da açıkça görülmektedir.

SM YAPIM olarak; benzersiz marka kimliği yaratmanın ve inovasyonun önemini kavrayan firmaların kurumsal kimlik çalışmalarına, uzmanlık alanımız olan ses logo tasarımı ile katkı veriyor; amacı marka bilinirliğini arttırmak olan Reklam Ajansları, Tasarım Ajansları, Dijital Ajanslar, Kreatif Ajanslar, Sosyal Medya Ajansları, Marka Ajansları ve Kurumsal Ajanslara da bu doğrultuda çözüm ortaklığı öneriyoruz.

Ülkemizde önemi yeni yeni anlaşılmaya başlayan, kurumsal kimlik çalışmaları sırasında genellikle gözden kaçırılan ancak marka kimliğinin önemli unsurlarından olan ses logo hakkında daha fazla bilgi almak ve ön görüşme yapmak için, iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Ses Logo nedir?

Ses Logo markanın işitsel logosudur.

Ses Logo; melodi, ses, ses efekti gibi işitsel materyaller kullanılarak markaya özel tasarlanan, genellikle 2-5 saniye uzunluğunda ve duyulduğunda markayı akla getiren ömürlük bir yatırımdır. Aynı görsel logo gibi ses logo da; markanın ayırt edilmesi, dikkat çekmesi ve tanınması için kullanılır. Markayla bütünleşmiş olan ses logo, kurumsal kimliğin ayrılmaz bir parçası ve markanın sesi olarak her türlü mecrada kullanılabilir.

Ses Logo Tasarımı

Ses Logo nasıl olmalıdır?

Etkili bir ses logo; duyulduğunda ilgili markayı akla getirmelidir. Ses logo tasarımında enstrüman ve vokal kullanılabileceği gibi; her türlü ses, melodi ve ses efekti de kullanılabilir.

Doğru ses logo tasarımı için; markanın kimliği ve hikayesi iyi bilinmeli, hedef kitlesi ve amaçları gibi konularda doğru bilgi edinilmeli ve markayı en iyi anlatan anahtar kelimeler tespit edilmelidir. Genellikle 2 ile 5 saniye aralığında ve markaya özel olarak tasarlanan ses logo, esnek yapısı ile her çeşit mecrada kullanılabilir olmalı, kullanılacak yere ve projeye göre uyarlanabilmelidir. İyi bir ses logo; markanın özelliklerini doğru yansıtmalı, görsel logo ve diğer kurumsal kimlik detaylarıyla uyumlu olmalı, duyulduğu anda marka ile ilişkilendirilerek markayı hatırlatmalı, aynı zamanda akılda kalıcı, benzersiz, ayırt edici, hatırlanabilir ve özgün olmalıdır.

Ses Logo nerelerde kullanılır?

Ses Logo markanızın işitsel yüzüdür ve markanızın sesi olarak her türlü mecrada kullanılabilir.

Ses logo; televizyon, radyo, web sayfası ve sosyal medya platformlarının yanı sıra; mağazalar ve çağrı merkezi gibi farklı müşteri temas noktaları ile kapalı ve açık alan reklam faaliyetlerinin tamamında kullanılabilir. Ses logo; kurumsal logo veya bir video ile birlikte reklamın başında ya da sonunda kullanılabileceği gibi, görsel içerik olmadan tek başına da kullanılabilir.

Ses Logo niçin kullanılmalıdır? Amacı ve faydaları nelerdir?

Ses logo ile farkındalık yaratarak rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz.

Yarattığı etki ve sağladığı faydalar düşünüldüğünde ses logo; reklam ve medya satın alma maliyeti düşük, buna karşılık fiyat/performans oranı yüksek bir yatırımdır. İyi bir besteci ve ses tasarım uzmanının elinden çıkan, doğru tasarlanmış etkili bir ses logo; marka bilinirliğinin artmasına, hedef kitlenin gelişmesine, rakiplerinden pozitif yönde ayrılarak markanın daha çok tanınmasına, sadık müşteri profili oluşumuna, markanın devamlı şekilde gündemde kalıp hatırlanmasına, kalıcı ve etkili bir izlenim bırakarak marka imajının olumlu yönde gelişmesine, görme engelli kişilerce markanın daha çok tanınmasına ve eksiksiz kurumsal kimlik oluşmasına hizmet edecektir.

SMYAPIM’ı takip etmeye devam edin…